Dobré odpoledne příznivci NKO,

chtěla bych se poohlédnout za rokem 2016,co se pejsků Canolli di Bohemia týká.

 

V první řadě musím pochválit výstavní úspěchy…

Moje Bellů- 8,5 let- totálně rozsekala skupinu veteránů na výstavě psů v Klatovech:) Tak pyšná jsem dlouho nebyla. Zprvu jsem ji už nechtěla stresovat vystavováním, říkala jsem si, že ji vezmu jen jako doprovod ,aby byla v centru dění, ale poté mne partner přesvědčil a Bellů jsem přihlásila také. Dostala ohromnou pochvalu, že je ve výborné kondici, veselý a šťastný to pes 🙂  Skončila tedy Výborná 1 . Ve skupině veteránů jsme následně šli o absolutního vítěze, což vyhrál starší pejsek, ale nám to nevadilo. I tak jsme byly nadšené z úspěchu.

Na stejné výstavě( Klatovy) dostala Aria, štěně, které jsem si nechala) známku Výborná 3 ve skupině Otevřené. Ve stejné skupině šla „proti nám“ Agnes CdB, Která získala res CAC.

Výstavy úplně“neřeším“ co se hodnocení týká..Je to hodně o individuálním názoru každého z rozhodčích…V Klatovech to byla „výborná“, v ČB „dobrá“…Ale naše štěňátka získávají tituly po celé ČR 🙂

Pracovně jsme se letos ( já a Aria) nezúčastnily…měly jsme těžší období, tak jsem to vypustila a řekla si, že si raději užiji, že jsem se svýma holkama. Nicméně v tomto roce jsme byly pozvány na několikero zkoušek od kamarádů myslivců a kynologů, tzv.“na čumendu“ a když zmíním např.organizaci ZKOUŠEK Z VODNÍ PRÁCE v Písku, musím říct, že zkoušky byly opravdu na vysoké úrovni.

Také bych ráda zmínila LESNÍ ZKOUŠKY v Lipencích u Prahy, kde bydlí Aura CdB s majitelem, hajným Jardou Ďuchou, který také celé zkoušky připravoval a Auru  vedl…Nádherné zkoušky, v překrásném prostředí tamních lesů. Aura sice vypadla na vlečce s liškou, což byla poslední disciplína, ale do té doby měla samé 4. Následně, asi týden na to, byla Aura na jiných lesních zkouškách, kde úspěšně absolvovala:)

Ale nechci psát jen o práci pejsků a výstavách.. Jelikož se nechá cvičit všude, využíváme s naší kynologickou partičkou i pozvánky na různé dětské tábory a myslivecké akce, kam jezdíme dětem a lidem předvádět Ukázky lovecké kynologie.

momentálně poslední ukázky lovecké kynologie jsme dělali na Mysliveckém dni v Kařezu, kam nás pozval Pavel Moulis ze Záchranné stanice živočichů v Rokycanech. Byl to velice vydařený den, taková rozlučka s létem. Vyšlo nám krásné počasí, konaly se ukázky sokolnictví, vábení zvěře, různé hry pro děti, střelba, a v neposlední řadě ukázky našich pejsků a práce, kterou pro nás dělají.

Spousta lidí si myslí, že myslivost je jen o „práci“ a „dřině“..ale není to tak..Jsem ráda, že jsme zvaní na takové akce, kde můžeme lidem ukázat, že je to hlavně o zábavě a co se týká práce se psem, tak je to spojení mezi psem a vůdcem. Já když vidím ta očička svých holek, která jsou na mne upřená a čekají pochvalu za výkon, tak bych se rozbrečela 🙂

Momentálně nám začalo období honů, tak si užíváme … 🙂

Užívejte i vy všichni.

Hezký den 🙂

Tady je pár fotek a odkaz, kde můžete shlédnout fotografie z Mysliveckého dne v Kařezu, které fotil Jaroslav Brož 🙂

bell kachna bellu kachna my vyst vystavování

http://www.kaphoto.cz/galerie/20161001myslivci/index8.html